Wizualizacje 3D - Kraków

Wizualizacje 3D - Kraków

Wizualizacje 3D - Kraków

wizualizacje-3d-001Wizualizacje 3D wnętrz i przestrzeni zewnętrznych

Wizualizacje 3D to świetny sposób na pokazanie i doświadczenie czegoś, co jeszcze nie istnieje. Dlatego usługi wizualizacji są kluczowym etapem w procesie naszej pracy projektowania wnętrz, przestrzeni zewnętrznych czy tworzenia mebli.

Wizualizacje 3D dają naszym klientom możliwość zobaczenia na fotorealistycznych zdjęciach finalnego efektu naszej pracy oraz możliwość znalezienia się w projektowanej przestrzeni, w której obiekty, ściany, umeblowanie i oświetlenie są reprezentowane przez realistyczne modele 3d.

Krótka historia

Chociaż nie ma jasnej daty rozpoczęcia projektowania wnętrz 3D, wiemy, że pierwsze modele 3D, pojawiły się w latach 60. XX wieku. Choć projektowanie wnętrz to zawód, który istnieje od setek lat, wizualizacje 3D zostały powszechnie wykorzystywane dopiero pod koniec XX wieku.

Jednak pierwszymi, którzy zajęli się modelowaniem 3D nie byli architekci ani projektanci, a inżynierowie komputerowi i ludzie, którzy pracowali w automatyzacji z danymi i matematyką.

Pierwszą osobą, która stworzyła program do projektowania 3D jest Ivan Sutherland. Ivan Sutherland i David Evans byli pierwszymi ludźmi, którzy założyli wydział technologii komputerowych na Uniwersytecie Utah, gdzie wiele osób uczyło się projektowania 3D. Założyli również pierwszą firmę zajmującą się grafiką 3D. Zaczęła działać w 1969 roku i wykonywano tam prace projektowe 3D w wielu różnych dziedzinach.

Początkowo modele 3D były wykorzystywane w reklamie i telewizji, ale z biegiem czasu wartość tej dziedziny została doceniona przez wiele osób, co doprowadziło do wykorzystania jej w różnych dziedzinach życia, w tym w projektowaniu wnętrz 3D.

Co jest ważne w wizualizacji 3D?

Dobrze zaprojektowana przestrzeń zawsze musi mieć przynajmniej jeden punkt skupienia, a jeśli mówimy o większym pomieszczeniu, musi być kilka punktów skupienia. Ten punkt centralny musi być dominujący, aby mógł przyciągnąć uwagę i wzbudzić zainteresowanie w oku widza.

Efekt skupienia musi być długotrwały, a jednocześnie stanowić istotną część całej dekoracji i być podkreślony motywem, kolorem, stylem lub skalą. Niektóre z najprostszych przykładów centralnego punktu to płaski telewizor lub kominek.

Jeśli projekt wnętrza nie ma naturalnego punktu skupienia, który można by w tym celu wykorzystać, projektant musi stworzyć sztuczny. Odbywa się to poprzez podkreślenie dzieł sztuki, mebli, pokolorowanie określonego obszaru lub dodanie do niego kontrastu. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas pracy nad punktem centralnym, jest utrzymanie równowagi, aby nie odciągał całej uwagi od reszty pomieszczenia.

Wizualizacje 3D – atuty VISION STUDIOwizualizacje-3d-002

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ

Od wielu lat wykonujemy wizualizacje wnętrz oraz wizualizacje architektoniczne. Nasze portfolio obejmuje szeroką gamę różnych wnętrz, co czyni nas jednymi z najbardziej wykwalifikowanych w branży. Jako sprawni, wszechstronni profesjonaliści staramy się przewidywać problemy, unikać błędów i dostarczać naszym klientom najlepsze rezultaty.

NAJNOWSZA TECHNOLOGIA

Nasz zespół składa się z dobrze wyszkolonych projektantów. Każdy pracuje z wysokiej jakości oprogramowaniem, specjalizującym się w wizualizacjach 3D. Stale ulepszamy naszą technologiczną wiedzę, a także umiejętności naszego zespołu, dzięki czemu zawsze jesteśmy zaznajomieni z najnowocześniejszymi technologiami. Od zawsze naszą zasadą było utrzymanie dobrej jakości w usługach wizualizacji 3D. 

NA CZAS

Przekształcenie rysunku 2D w wizualizacje 3D jest czasochłonne i kosztowne. Opóźnienia mogą zaszkodzić harmonogramom i budżetom, jeśli polegasz na niedoświadczonych projektantach. W VISION STUDIO jesteśmy oszczędni i pracujemy szybko, aby spełnić Twoje życzenia, niezależnie od rodzaju wizualizacji.

PRZEJRZYSTOŚĆ I SZCZEGÓŁOWE MODELOWANIE 3D

Wizualizacje 3D projektów wnętrz czy przestrzeni zewnętrznych jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pokazuje projekty w bardziej przejrzysty sposób niż plany 2D. Aby właściwie spełnić te zadanie, każdy projekt wizualizacji 3D musi być szczegółowy i dokładny. Przygotowane przez nas wizualizacje 3D zawsze są na najwyższym poziomie. Nigdy nie lekceważymy jakichkolwiek elementów projektu, nawet tych najdrobniejszych szczegółów.

WIZUALIZACJE 3D JAKO REALISTYCZNE OBRAZY

Nasze wizualizacje 3D wyglądają jak fotografie. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły zapewnia naszym klientom nienaganne odwzorowanie projektu. Starannie dopracowujemy każdy element, nadając każdej wizualizacji 3D wyjątkowy poziom szczegółowości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służymy Państwu swoją pomocą. Jesteśmy dla Was. Stwórzmy razem coś wyjątkowego!