Projektowanie wnętrz - Kraków

Projektowanie wnętrz - Kraków

Projektowanie wnętrz - Kraków

Czym jest projektowanie wnętrz?

Jest to potężna, niezbędna część naszego codziennego życia i wpływa na to, jak żyjemy, pracujemy, bawimy się. Wygodne domy, funkcjonalne miejsca pracy, piękne przestrzenie publiczne – oto czym jest projektowanie wnętrz.

Projektowanie wnętrz polega na tworzeniu określonej przestrzeni wewnętrznej. Wiele osób myli projektowanie wnętrz z dekoracją wnętrz. Dekoracja obejmuje wiele przydatnych umiejętności, ale to tylko niewielka część tego, czym zajmuje się projektant wnętrz. Projektowanie wnętrz opiera się na architekturze, psychologii środowiskowej, a także projektowaniu produktów, w przeciwieństwie do zwykłej dekoracji.
Projektanci wnętrz to profesjonaliści, którzy projektują domy i biura i specjalizują się w tej dziedzinie. Ten proces twórczy obejmuje analizę informacji programowych, pracę nad dopracowaniem kierunku projektu oraz stworzenie kierunku koncepcyjnego.

Czym zajmują się projektanci wnętrz?

Projektanci tworzą przestrzenie, które przewidują nasze potrzeby i odwołują się do naszych emocji, czerpiąc jednocześnie z szerokiego zestawu umiejętności i wiedzy technicznej. Projektowanie wnętrz zmieniło się radykalnie od początku XX wieku, kiedy to dopiero ta dziedzina zaczynała raczkować, jako zawód. Obecnie projektanci wnętrz współpracują z wykonawcami, architektami, inżynierami czy sprzedawcami mebli.

Rola projektanta wnętrz jest wieloaspektowa, a projektowanie wnętrz zaczyna się od zapewnienia dokładnego i profesjonalnego doradztwa w zakresie rozwoju i realizacji usług projektowania wnętrz w sektorze komercyjnym lub mieszkaniowym. Projektant wnętrz może dostarczyć wstępne koncepcje projektowe i propozycje planowania przestrzeni, specyfikacje produktów i materiałów, a także koordynować różne branże, aby zarządzać projektem od koncepcji do ukończenia. Oferta obejmuje takie zagadnienia jak:projektowanie-wnetrz-001

  • Doradztwo projektowe w zakresie aranżacji wnętrza przestrzeni/budynku oraz proponowanie zmiany.
  • Tworzenie planów wnętrz.
  • Projektowanie mebli i wyposażenia wymaganych do realizacji projektów.
  • Dostarczanie harmonogramów oraz list materiałów i produktów w celu koordynowania transakcji, zamówień i dostaw.
  • Koordynację prac wykonawców budowlanych na miejscu budowy, a także konsultacje z inżynierami, architektami i specjalistami z branży.

Projektowanie wnętrz mieszkań oraz projektowanie wnętrz domów za główny cel powinno stawiać poprawę efektywności, dostępności, funkcjonalności i estetyki otoczenia w sposób zapewniający bezpieczne i optymalne wykorzystanie przestrzeni. Projektant wnętrz zaprojektuje tak przestrzeń, aby zadbać o Twoje otoczenie. Udane projektowanie wnętrz w efekcie końcowym powinno także we właściwy sposób oddziaływać na otoczenie.

Ze względu na różne przepisy dotyczące użytkowania i specyfikacji produktów w sektorach mieszkaniowym i komercyjnym, osoby którym powierza się projektowanie wnętrz muszą być świadomy i przestrzegać wszystkich powiązanych przepisów BHP, przepisów budowlanych i wymagań instalacyjnych.

Projektowanie wnętrz – dlaczego warto skorzystać?

Projektanci są ekspertami

Projektanci wnętrz to wysoko wykwalifikowani profesjonaliści, a nie tylko ludzie z dobrym wyczuciem koloru i zamiłowaniem do wybierania mebli. Projektanci zatrudnieni w VISION STUDIO to osoby wykształcone, posiadające duże doświadczenie i uczestniczące w bieżących programach edukacyjnych, aby utrzymać swoje umiejętności na wysokim poziomie.

Ponieważ projektowanie wnętrz jest sztuką multidyscyplinarną, projektanci są przygotowani do dostarczania rozwiązań, które nie są brane pod uwagę w innych branżach budowlanych. Z tego powodu łączą szeroką wiedzę specjalistyczną z poczuciem estetyki, którego brakuje wielu innym profesjonalistom.

Profesjonalne projektowanie wnętrz oszczędza czas i pieniądzeprojektowanie-wnetrz-002

Jeśli myślisz o usługach projektanta wnętrz, jako o wątpliwej luksusowej zachciance, być może najlepiej zastanowić się jeszcze raz nad tym zagadnieniem. Pomyśl o nich, jako o organizatorach ślubów w branży budownictwa domowego. Projektanci sprawują nadzór nad branżami zaangażowanymi w urzeczywistnianie wymarzonego domu – podobnie jak praca konsultanta ślubnego polega na nadzorowaniu fotografów, firm cateringowych i muzyków na weselu.

Podobnie jak konsultanci, projektanci są w stanie pomóc w utrzymaniu projektu zgodnie z harmonogramem i w ramach budżetu. Najlepsi projektanci zapewniają opłacalną wartość za każdym razem, gdy pomagają budować dom czy remontować mieszkanie.

Projektanci posiadają szeroką listę kontaktów

Dobry projektant wnętrz będzie miał obszerną listę kontaktów z wiarygodnymi i godnymi zaufania firmami, od firm budowlanych po dostawców mebli i akcesoriów, i będzie w stanie skoordynować je w taki sposób, aby praca została wykonana jak najefektywniej. Chociaż jest to coś, co możesz zrobić sam, kupowanie w najlepszych cenach dziesiątek produktów i usług jednocześnie może stać się bardzo czasochłonne i frustrujące. Zajmie się tym za Ciebie projektant wnętrz.

Projektowanie wnętrz sprawia, że przestrzenie są bardziej funkcjonalne i atrakcyjne

Zmarnowana przestrzeń to zmora każdego właściciela domu czy mieszkania. Nieużyteczne lub niewykorzystane obszary w zupełnie nowym domu zbudowanym zgodnie z twoimi specyfikacjami są podwójnie frustrujące. Projektanci sprawią, że tak się nie stanie. Zaprojektują każdy metr Twojej przestrzeni, aby był jak najlepiej wykorzystany.

Funkcjonalność to jednak tylko część pracy projektanta. Zapewniają rozwiązania, które są nie tylko przydatne - są również atrakcyjne. Projektanci nie wierzą w to, że „jest brzydkie, ale działa”. Są oddani poszukiwaniu eleganckich rozwiązań, które będą wyglądać równie dobrze, jak działają.

Projektowanie wnętrz dostarczy najnowszych trendów

Należy również zastanowić się, w jaki sposób przemysł budowlany ewoluuje w czasie. Niektóre cechy, wyposażenie i style stają się modne, podczas gdy inne tracą na atrakcyjności. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu przestrzeni dostosowanej specjalnie do Ciebie skorzystaj z usług VISION STUDIO.

Twój projektant wnętrz zadba o to, aby Twój dom był atrakcyjny wizualnie, dzięki elementom projektu, które nie będą wyglądać na przestarzałe za kilka lat. Będziesz także cieszyć się pełnymi korzyściami z najnowszych i największych innowacji w zakresie technik budowlanych oraz wyposażenia. To wszystko przekłada się na dom i mieszkanie, którymi warto się chwalić.

Projektowanie wnętrz zwiększa wartość nieruchomości.

W długoterminowej perspektywie przestrzeń zbudowana z troską projektanta wnętrz będzie się „dobrze starzeć”. Może to przełożyć się bezpośrednio na pieniądze w Twojej kieszeni, jeśli w przyszłości zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość.

VISION STUDIO działa w branży budowlanej wystarczająco długo, aby dokładnie zrozumieć, jak ważny jest projekt wnętrz. Dlatego nasz zespół współpracuje z wieloma projektantami przy opracowywaniu układów naszych domów. Współpracując z nami nad swoją przestrzenią, od samego początku będziesz czerpać pełne korzyści z naszej wiedzy projektowej.

Wszystkie wymienione tutaj korzyści są mocnymi argumentami przemawiającymi na korzyść skorzystania z usług projektowania wnętrz, ale ostateczny produkt – piękny i funkcjonalny dom, z którego można się szczycić – jest najlepszym argumentem ze wszystkich.