Doradztwo projektowe - Kraków

Doradztwo projektowe - Kraków

Doradztwo projektowe - Kraków

Perspektywa nowego wnętrza jest ekscytująca! Kiedy już zdecydujesz się skorzystać z usług projektanta, jesteś o krok bliżej do cieszenia się tą nową przestrzenią. Następnie zastanów się, jaki rodzaj usługi najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Oferowane przez VISION STUDIO doradztwo projektowe to świetny sposób skonsultowanie swoich pomysłów z profesjonalistą.
Istnieje wiele usług doradczych w zakresie aranżacji wnętrz. Każdy jest tak odmienny, jak ich klienci. Niezależnie od Twoich potrzeb, istnieje rozwiązanie idealne dla Ciebie.

doradztwo-projektowe-001W VISION STUDIO oferujemy doradztwo projektowe w niżej wskazanym zakresie:

  • zakupu nowego mieszkania lub domu odnośnie układu pomieszczeń i możliwych rozwiązań projektowych
  • dobierzemy kolorystykę we wnętrzu na bazie wzorników kolorystycznych
  • zaproponujemy ergonomiczny rozkład mebli we wnętrzu
  • przedstawimy możliwe rozwiązania na podstawie naszych wcześniejszych projektów
  • omówimy rozwiązania materiałow

Doradztwo projektowe możemy przeprowadzić u nas w biurze, w wybranym sklepie z materiałami wykończeniowymi lub u klienta.doradztwo-projektowe-001

Konsultacje w sklepie:

Jak sama nazwa wskazuje, klienci omawiają swoje potrzeby z projektantami w wybranych sklepach. Następnie nasi pracownicy wydają rekomendacje na podstawie artykułów sprzedawanych w danym sklepie.

Pamiętaj, że doradztwo projektowe to nie tylko okazja dla projektantów do udzielenia Ci niezbędnych porad. Doradztwo projektowe to także doskonała okazja do rozwiania wszystkich Twoich wątpliwości. Przed zatrudnieniem projektanta wnętrz zadaj mu kilka podstawowych pytań. Bądź dokładny na początku, aby później uniknąć niedomówień.

Doradztwo projektowe – jak się przygotować?

Oblicz swój budżet

Jedno z pierwszych pytań, na które musisz odpowiedzieć podczas korzystania z usługi doradztwa projektowego czy to w naszym biurze, czy w sklepie, czy w Twojej przestrzeni, dotyczy Twojego budżetu. Projektanci muszą wiedzieć, ile mogą wydać, aby stworzyć najlepszą, najdokładniejszą koncepcję mieszczącą się w określonych przez ciebie ramach finansowych.
Znając swój budżet, łatwiej jest również znaleźć odpowiednią usługę. Dzieje się tak, ponieważ możesz zawęzić opcje tylko do tych, które mieszczą się w Twoim przedziale cenowym.

Określ funkcje przestrzeni

Zdecyduj o przeznaczeniu i funkcji wnętrza przed umówieniem się na doradztwo projektowe. Jeśli masz jasną wizję przeznaczenia pomieszczenia, pomoże to zainspirować i pokierować pracą projektanta. Podziel się z projektantem wszystkim, do czego chcesz wykorzystać przestrzeń i czego chcesz doświadczyć w przestrzeni podczas konsultacji. Dzięki temu uzyskasz równie piękne i praktyczne wnętrze.

Nazwij swoje cele

Zdecyduj o celach projektu aranżacji wnętrz. Lista Twoich celów może dotyczyć stylu, układu, użyteczności, czasu itp. Pamiętaj, że jasna komunikacja podczas konsultacji projektowych jest bardzo ważna. W rzeczywistości pomoże Ci osiągnąć najlepszy możliwy wynik projektu. Uzyskasz opinię projektanta na temat tego, jak realne są Twoje cele. Następnie możesz je odpowiednio dostosować. Pamiętaj również, że cele Twojego projektanta wnętrz muszą być zgodne z Twoim. Jeśli nie, umów się na kolejną konsultację, aż znajdziecie odpowiednie rozwiązanie.

Zdefiniuj swoje upodobania i antypatie

Zawsze dobrze jest sprawdzić swoje upodobania i antypatie przed konsultacją w sprawie aranżacji wnętrz. To ostatecznie przynosi korzyści całemu procesowi. Poświęć trochę czasu na zebranie inspirujących zdjęć i zbadanie różnych estetyk. Następnie podczas konsultacji pokaż swoje ulubione projekty swojemu projektantowi. Pomaga również wskazanie tego, co Ci się nie podoba. Pomoże to projektantowi nie tylko zinterpretować Twoje gusta, ale także doprowadzi do stworzenia podobnego wyglądu w Twojej przestrzeni.

Zaplanuj ramy czasowedoradztwo-projektowe-001

Zastanów się przed konsultacją dotyczącą projektu wnętrza, do kiedy projekt powinien zostać ukończony. Wspomnij o tym projektantowi wnętrz na początku dyskusji, aby mógł odpowiednio opracować harmonogram. Ponieważ każda usługa jest wyjątkowa, mają również różne czasy realizacji.

Przygotuj plany Twojej inwestycji

Na pierwszych konsultacjach projektowych jest wiele do zrobienia i omówienia. Aby doradztwo projektowe już podczas pierwszej konsultacji było maksymalnie efektywne, przygotuj wcześniej kopię planów i zdjęcia Twojej przestrzeni. Dzięki temu zaoszczędzisz czas. Projektant może od razu rozpocząć pracę nad koncepcją, wykorzystując dostarczony rzut do udoskonalenia układu i aranżacji.

Przygotuj pytania

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do wizyty w naszym biurze czy doradztwo projektowe odbywa się w Twoim domu czy w inny miejscu zastanów się, czego chciałbyś się od nas dowiedzieć. Doradztwo projektowe to przecież nie tylko pytanie projektanta – Ty też możesz i musisz zapytać. W ten sposób możemy poznać się lepiej i zaproponować najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Dobre pytania, które należy zadać projektantom, dotyczą referencji projektanta, szczegółów dotyczących usług i pakietów czy realizacji podobnych projektów.>